Anarchistická federace

Vyklízení squatu Pizzeria Anarchia

Zhruba dvanáct hodin trvalo sedmnácti stům těžkooděnců, vodnímu dělu, tanku a bagru vyklizení hrstky squaterů zabarikádovaných ve vídeňském squatu Pizzeria anarchia.

Společnosti Castella GMBH se nepodařilo vystěhovat řádné nájemníky bytů pomocí vypínání plynu a vody, poškozování střechy, vyhrožování a zastrašováním a jiným šikanováním. Předsudky firmě vnukly nápad nastěhovat do baráku několik pankáčů, jejichž přítomnost měla zlomit vůli obyvatel a přimět je tak k opuštění domovů. K překvapení vlastníka začali squateři obyvatelům pomáhat ustát tyranské praktiky majitele a zůstali zde i potom, co jim firma nabídla jiné místo k bydlení.

Co nedokázala klasickými prostředky soukromá firma, zvládla za ní politická reprezentace a její represivní složky. Město stěhovací akci, kterou si u nich objednal spekulant s nemovitostmi, nepodcenilo. V rámci policejního zásahu investovalo do gentrifikace města 500 000 eur. V pohotovosti bylo zhruba 113,3 policajta na jednoho squatera. K dispozici jim byly motorové pily na rozřezání barikád, vodní kanón, bagr, vrtulník nebo tank. Není se čemu divit, že mnozí si nestačili ani praštit obuškem, tak alespoň bránili médiím dostat se „v zájmu jejich bezpečnosti“ na místo zákroku, bezdůvodně šacovali zavazadla kolemjdoucích a pozatýkali asi třicet lidí, kteří přišli squatery podpořit před budovu. Policejní manévry začaly v pět hodin ráno a i navzdory početné přesile squateři odolávali až do večerních hodin.

Fotky, videa, info:
http://revolution-news.com/500000-euro-1700-cops-helicopter-water-cannon-eviction-pizzeria-anarchia-vienna/
http://en.squat.net/2014/07/28/vienna-pizzeria-anarchia-evicted-by-tank/

Související odkazy:
Podpořme anarchistickou pizzerii!
Zabraňme vystěhování squatu Pizzeria Anarchia!
Verze pro tisk 29.7.2014 Mezinárodní sekretariát ČSAF

Píšou jinde

Podporujeme