Anarchistická federace

Po přečtení zrecyklujte... č. 6

Na světě je již šesté číslo olomouckého lokálního zpravodaje, na němž se podílí tamní skupina ČSAF.

Po přečtení zrecyklujte... vítá čtenáře a čtenářky dalším číslem, které se nyní zaměří výhradně na lokální dění, a to z toho důvodu, že právě lokální politika je tématem, které lidi často zajímá a pálí a je tak snazší prostřednictvím lokálního aktivismu probudit lidi k zájmu o věci veřejné.

Na úvod přinášíme rozhovor s aktivistkou Occupy Olomouc, místní pobočky světového protestního hnutí. Olomoucké Occupy je v současné době nejdelší a nejaktivnější odnož tohoto hnutí v ČR, a to i přesto, že počty participujících nejsou vysoké.

Mladí anarchisté z uskupení Pravá míra pak připojují svůj report z místní demonstrace na podporu politického vězně Romana Smetany, který zde zveřejňujeme jako ochutnávku.

Nezapomeňte ani na lokální akce, jejichž přehled je tradičně na poslední stránce.

Přejeme příjemné čtení a slunečné léto!

Demonstrace za Romana Smetanu

Reportáž z akce na podporu nejznámějšího současného politického vězně v ČR, která se konala 22. května v Olomouci.

Jak všichni víme nebo jsme alespoň z části zaslechli v televizi nebo zahlédli na internetu, 21. 4. se hledaný Roman Smetana sám přihlásil policii na velké protivládní demonstraci v Praze a následně byl uvězněn. S tím se nechtějí smířit Romanovi přátelé a různí demonstranti, kteří 22. 5. vyrazili do ulic, aby vyjádřili svůj názor na celý případ a na současný systém, jehož důsledkem případ je.

Začátek akce byl naplánovaný na 15 hodin před orlojem, ale někteří demonstrující se objevili už dříve. Začali se scházet demon-stranti s transparenty jako např. „Svoboda pro smetanu“ , „Vzbuďte se, než bude hůř“, a nakonec jich bylo pár desítek. Mezi demonstrujícími se objevil i Vojtěch Píkal z Pirátské strany, Romanovi přátelé nebo aktivisté Occupy Olomouc. Později se k nám přidala i TV Nova, která samozřejmě celou reportáž podala jinak, než ve skutečnosti proběhla, a vlastně potvrdila náš názor na média. Asi v 15.30 jsme se vydali k věznici, kde byly proneseny různými lidmi projevy. Mluvit mohl kdokoli, samozřejmě nebylo možné se všemi názory souhlasit a celá akce se ke konci zvrhla v jakousi kritiku nikoli současného systému, ale jen jeho nedostatků.

Akce byla ukončena po přečtení projevů asi v 16 hodin, kdy se demonstrující začali postupně rozcházet. Kvůli podle nás malému počtu demonstrujících by možná nebylo špatné plánovat další demonstrace za Romana Smetanu a nabádat i kolemjdoucí lidi ke koordinovaným akcím na jeho podporu nebo dopředu informovat o další demonstraci. Doufejme tedy, že se celý případ bude vyvíjet v náš prospěch.

Po přečtení zrecyklujte... č. 6 ke stažení ZDE.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na Tattoo Circus

20. 4. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)