Anarchistická federace

Filtry: Squatting (35)

ABC zprávy ze zahraničí

ABC: Berlínská policie zaútočila na známý squat KoepiV noci z pátku na sobotu 12-13.ledna 2007 kolem 50 příslušníků z pořádkové policie okupovala místnosti a dvorek známého německého squatu Koepi - autonomního kulturního centra v Berlíně. Byl to již druhý útok na squat v… (více)

BCN: Boj o domy pokracuje

Po vyklizeni sto osmi lidi z jednoho z nejslavnejsich squattu v Barcelone s nazvem La Makabra, ktery byl symbolem poulicniho cirkusu i alternativni kultury, se konaly kazdy den pred Katalanskym parlamentem protestni akce. Desalojo (vyklizeni) zvedlo vlnu kritiky dokonce i v mediich (na vetsine… (více)

Vyklizeni dalsiho squattu v BCN

Bylo okolo osme hodiny ranni a temer vsichni obyvatele a obyvatelky squattu (casa ocupa) La Makabra v Barcelone vcetne me spali/y. Najednou se ozvalo zabouchani na vrata, kdyz se katalanska policie Mossos d'Esquadra snazila dostat dovnitr. Potom fizlove zjistili/y, ze je otevreno a vesli/y… (více)

Squat Milada vyhořel!

Přinášíme smutnou zprávu. Squat Milada dnes ve čtvrtek 5. ledna dopoledne vyhořel! Zprávu o tom přinesl server Novinky.cz. Pod už tak pochybným článkem je dosti nenávistná diskuze proti "levicovým smažkám" a podobný xenofobní kecy. Prosíme… (více)

Skauting – trochu jiný pohled

Z anarchistického hlediska je jistě lákavé kritizovat mládežnickou organizaci, jejíž podoba má velmi silnou autoritářskou pachuť a jejíž tradice jsou prodchnuty militarismem a autoritářstvím obrazně řečeno až na půdu. Zůstává ale otevřenou otázkou, zda taková kritika nezůstává na povrchu, pokud si všímá pouze ideologie skautingu, a ne už jeho praktického obsahu, tedy pokud posuzuje skauting jen podle toho, co o sobě říká, ne podle toho, co reálně dělá. (více)

Ukradená Ladronka

V neděli 4. 9. byla „slavnostně zahájena“ zrekonstruovaná usedlost Ladronka. V letech 1994-2000 obývali Landronku squatteři a squatterky a fungovalo tam Kulturně-sociální centrum pořádající koncerty, přednášky, besedy, projekce a poskytující bezplatné ubytování. Po násilném vyklizení se objekt používal jako cvičiště policejních psů (a fen… (více)

Historie squatterského hnutí v Holandsku

Squatterské hnutí v Holandsku prošlo od svého vzniku zajímavým vývojem, který se dá rozdělit do tří etap. V počátečním období, jež trvalo zhruba do konce sedmdesátých let, rostlo a sílilo, poté nastala radikalizace osmdesátých let a následně začalo opět slábnout. I v dnešní době žije v zemi mnoho squatterů a squatterek, ale ve srovnání s osmdesátými léty je hnutí poměrně slabé a malé. (více)

Tisková zpráva ČSAF ke snaze o likvidaci kulturněcosiálního centra "Papírna"

Dne 18. prosince 2003 přistoupila radnice Prahy 7 k vystěhování části kulturně-sociálního centra „Papírna“ v pražských Holešovicích. Zbylou část centra hodlá vystěhovat v následujících měsících. Papírna nejen poskytuje ubytování několika obyvatelům, ale je zejména centrem alternativní kultury, konají se zde koncerty i divadelní představení. Po zničení kulturního centra squatu Ladronka a průběžné šikaně squatu Milada se tak jedná o útok na jednu z posledních bašt nezávislé kultury v Praze. Postup o to horší, že si představitelé města zakládají na image Prahy jako kulturního města. (více)

Papírna pod palbou (aktualizováno)

Dnes (18. prosince) „samosprávné“ úřady Prahy 7 a jejich biřici vyklidili dvě místnosti ve známém pražském autonomním centru Papírna. Další místnost a sklepní prostory (využívané pro časté pořádání koncertů, což byla činnost, jíž v poslední době rovněž úřady omezovaly) dostaly výpověď do března následujícího… (více)

Stránkování

 
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Ohnivá lidovka pro ABC

31. 8. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně (tentokrát poněkud pálivá) na Salé …(více)

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)