Anarchistická federace

Filtry: Squatting (35)

BCN: Boj o domy pokracuje

Po vyklizeni sto osmi lidi z jednoho z nejslavnejsich squattu v Barcelone s nazvem La Makabra, ktery byl symbolem poulicniho cirkusu i alternativni kultury, se konaly kazdy den pred Katalanskym parlamentem protestni akce. Desalojo (vyklizeni) zvedlo vlnu kritiky dokonce i v mediich (na vetsine… (více)

Vyklizeni dalsiho squattu v BCN

Bylo okolo osme hodiny ranni a temer vsichni obyvatele a obyvatelky squattu (casa ocupa) La Makabra v Barcelone vcetne me spali/y. Najednou se ozvalo zabouchani na vrata, kdyz se katalanska policie Mossos d'Esquadra snazila dostat dovnitr. Potom fizlove zjistili/y, ze je otevreno a vesli/y… (více)

Squat Milada vyhořel!

Přinášíme smutnou zprávu. Squat Milada dnes ve čtvrtek 5. ledna dopoledne vyhořel! Zprávu o tom přinesl server Novinky.cz. Pod už tak pochybným článkem je dosti nenávistná diskuze proti "levicovým smažkám" a podobný xenofobní kecy. Prosíme… (více)

Skauting – trochu jiný pohled

Z anarchistického hlediska je jistě lákavé kritizovat mládežnickou organizaci, jejíž podoba má velmi silnou autoritářskou pachuť a jejíž tradice jsou prodchnuty militarismem a autoritářstvím obrazně řečeno až na půdu. Zůstává ale otevřenou otázkou, zda taková kritika nezůstává na povrchu, pokud si všímá pouze ideologie skautingu, a ne už jeho praktického obsahu, tedy pokud posuzuje skauting jen podle toho, co o sobě říká, ne podle toho, co reálně dělá. (více)

Ukradená Ladronka

V neděli 4. 9. byla „slavnostně zahájena“ zrekonstruovaná usedlost Ladronka. V letech 1994-2000 obývali Landronku squatteři a squatterky a fungovalo tam Kulturně-sociální centrum pořádající koncerty, přednášky, besedy, projekce a poskytující bezplatné ubytování. Po násilném vyklizení se objekt používal jako cvičiště policejních psů (a fen… (více)

Historie squatterského hnutí v Holandsku

Squatterské hnutí v Holandsku prošlo od svého vzniku zajímavým vývojem, který se dá rozdělit do tří etap. V počátečním období, jež trvalo zhruba do konce sedmdesátých let, rostlo a sílilo, poté nastala radikalizace osmdesátých let a následně začalo opět slábnout. I v dnešní době žije v zemi mnoho squatterů a squatterek, ale ve srovnání s osmdesátými léty je hnutí poměrně slabé a malé. (více)

Tisková zpráva ČSAF ke snaze o likvidaci kulturněcosiálního centra "Papírna"

Dne 18. prosince 2003 přistoupila radnice Prahy 7 k vystěhování části kulturně-sociálního centra „Papírna“ v pražských Holešovicích. Zbylou část centra hodlá vystěhovat v následujících měsících. Papírna nejen poskytuje ubytování několika obyvatelům, ale je zejména centrem alternativní kultury, konají se zde koncerty i divadelní představení. Po zničení kulturního centra squatu Ladronka a průběžné šikaně squatu Milada se tak jedná o útok na jednu z posledních bašt nezávislé kultury v Praze. Postup o to horší, že si představitelé města zakládají na image Prahy jako kulturního města. (více)

Papírna pod palbou (aktualizováno)

Dnes (18. prosince) „samosprávné“ úřady Prahy 7 a jejich biřici vyklidili dvě místnosti ve známém pražském autonomním centru Papírna. Další místnost a sklepní prostory (využívané pro časté pořádání koncertů, což byla činnost, jíž v poslední době rovněž úřady omezovaly) dostaly výpověď do března následujícího… (více)

Stránkování

 
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme