Anarchistická federace

Filtry: Ze světa, Publikace (5)

2. Anarchističky sajam knjiga u Zagrebu

Ve dnech 31. března až 2. dubna 2006 se v chorvatském Záhřebu konal již druhý ročník místního anarchistického knižního veletrhu. I když myšlenka tohoto veletrhu jako taková není nijak nová, organizátoři a organizátorky si z jiných podobných událostí odnesli pozitivní dojmy a zkušenosti a… (více)

Michel Chossudovsky / VÁLKA A GLOBALIZACE / Pravda o 11. září

Bylo rozpoutání "války proti terorismu" skutečně reakcí na útoky z 11. září? Nešlo o pouhou záminku pro realizaci dlouhodobě plánované strategie? Kdo věděl předem o útocích na Světové obchodní centrum a Pentagon? Co dělal šéf pákistánské tajné služby proslulé svými kontakty s teroristy 4. - 13. září 2001 ve Washingtonu? Jaké jsou společné zájmy islamistických teroristů a Bushovy administrativy? Co je "Strategie Hedvábné stezky"? Jaká je souvislost mezi ekonomickou globalizací a válkou? Je svět na pokraji jaderného konfliktu? (více)

[RECENZE] Evropská unie – o čem se raději nemluví

Informace jsou zbraň, říká jedno známé heslo. A v mnoha případech tomu tak opravdu je. Jedním z nich je vstup ČR do Evropské unie, a vůbec EU jako taková. V Česku momentálně zuří jednostranná informační válka, takové propagandistické bombardování obyvatel polopravdami a nepodloženými tvrzeními. Kam se člověk podívá, tam na něj vybafne “ANO pro EU!” Prvním seriózním výstřelem z jiného než pro-unijního tábora je kniha nakladatelství Paradigma.sk nazvaná „Odvrácená strana Evropské unie“ s podtitulem „Evropa v režii nadnárodních korporací.“
(více)

Od lokálního boje k mezinárodnímu odporu

Prohlášení z Prvního každoročního balkánského veletrhu anarchistických tiskovin Anarchisté z mnoha skupin a organizací z osmi balkánských, východo- a středoevropských zemí se shromáždili koncem března v Lublani (Slovinsko) na Mezinárodním anarchistickém setkání a Prvním balkánském veletrhu anarchistických tiskovin. Smyslem setkání bylo především vytvořit… (více)

Stránkování

 

Píšou jinde

Podporujeme