Anarchistická federace

Filtry: Ze světa, Represe, Ekologie

Turecko: Represe vůči Ecotopii

Policie se pokusila vyklidit tábor Ecotopia, jenž letos probíhá poblíž Synopy v Turecku. Účastní se ho asi 70 lidí. Policie se v táboře objevila již v pátek 22. srpna a vyhrožovala účastníkům Ecotopie. Policie jim dala ultimátum, aby opustili tábor do soboty. Již ve… (více)

Eko-aktivista Michael Sykes odsouzen v USA

Michael Sykes u souduMichael Sykes byl 7.srpna odsouzen soudem v Monroe County na 4-10 let vězení za podpálení a úmyslné ničení majetku. Prokuratura navrhovala mnohem vyšší trest. Michael bude muset rovněž zaplatit odškodné, které soud ohodnotil na 200-400 tisíc dolarů. Michael je teprve… (více)

Martin Balluch na umělé výživě

Prezident VGT Austria DDr. Martin Balluch je v současné době na umělé výživě ve vězeňském nemocničním křídle Wien Josefstadt. Od 21. května 2008 drží hladovku na protest proti svévolnému útoku policie.Jedná se o dočasné vězeňské opatření, které má Martinovi zajistit výživu v období… (více)

Protest proti razii na ochránce zvířat v Rakousku

Zhruba dvacet lidí, patnáct uniformovaných, deset "tajných" policistů a za rohem schované dva tranzity těžkooděnců se v pondělí po šestnácté hodině zúčastnilo protestu proti policejní razii na rakouské ochránce zvířat před rakouským velvyslanectvím v Praze.ProtestOrganizátor akce Michal Kolesár obvinil v projevu rakouské bezbečnostní… (více)

USA, Soud shledal Erica McDavida vinným

Po rokování, které trvalo 11 hodin, shledala porota federálního soudu Erica McDavida vinným ze spiknutí proti vládním a dalším zařízením jako součásti eko-teroristického boje. Rozsudek byl vynesen pozdě odpoledne ve čtvrtek 27. září soudem, který se odvolával zejména na svědectví tajné informátorky, jež pracovala… (více)

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme