Anarchistická federace

Filtry: Ze světa, Represe, Rasismus (2)

Řecko: Demonstrace anarchistů proti policejní vraždě imigranta

Přes 200 řeckých anarchistů se účastnilo demonstrace „nulové tolerance policejních vražd“ v Aténách, kterou zorganizovali místní anarchisté po vraždě mladého 14-letého imigranta z Afganistanu, kterého zavraždil nožem ozbrojený příslušník pobřežní stráže v přístavu Patras. Demonstrace anarchistů vyrazila z aténské univerzity, snažila se jí zastavit… (více)

Ostře sledovaná čára

Calexico je městečko státu California v USA a má přibližně 30 000 obyvatel. Calexico leží asi 120 mil východně od San Diega a asi 260 mil západně od Phoenixu (Arizona). Město se rozkládá na ploše 6 čtverčných mil. Calexico obývá nejvyšší procento Hispánců ze všech kalifornských měst (přes 95%) a víc než čtvrtina populace zde žije pod hranicí chudoby. (více)

USA/Mexiko: Hraniční stráž napadla demonstranty protihraničního tábora

Na konci mezinárodního americko-mexického pochodu směřujícího z místa protihraničního tábora do města Mexicali/Calexio asi 100 příslušníků americké hraniční stráže napadlo 30 demonstrantů na americké straně hranice. Proti demonstrantům použili pepřový plyn, paralizéry a teleskopy. Tři účastníci protihraničního tábora byli těžce zraněni, další utrpěli zdravotní… (více)

V roce 2006 bylo zavražděno 144 odborářů

Mezinárodní konfederace odborových svazů (International Trade Union Confederation, ITUC) zveřejnila svoji výroční zprávu "Annual Survey of Trade Union Rights Violations" o porušování práv odborářů. Zpráva uvádí, že v roce 2006 bylo přes 5 000 odborářů uvězněno za svoji odborářskou aktivitu, přes 8 000 jich… (více)

Stránkování

 

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)