Anarchistická federace

Filtry: Ze světa, Antifašismus (10)

Ceska vyprava z G8 se hlasi

Kapitola I. - CestaNase skupina 11 lidi jela vlakem, slusne vypadajici (z duvodu hladkeho prechodu hranic) a ve velmi dobre nalade. Behem jizdy jsme se vlastne predstavovali/y a myslim, ze jsme vytvorili/y vybornou partu. Na konec se ukazaly nase obavy z prechodu hranic jako… (více)

Rusko: Týden proti rasismu v Petrohradě

16.března 2007 začal v Petrohradě Týden proti rasismu. Od pátku do neděle proběhla vzdělávací konference a tisková konference anarchistů, antifašistů a nevládních protirasistických organizací. Současně probíhal filmový festival. 17.března proběhla demonstrace, která měla začít v ulici Bakunina, ale policie ji zablokovala. Aktivisté… (více)

V Peterburgu zavražděn antifašista

V neděli večer 13. listopadu byl v Petrohradě zavražděn skupinou osmi až deseti neonacistů Timur Kacharava, který hrál v hardcorových skupinách, spolupracoval s Animal Liberation Front, Food Not Bombs a byl aktivní v anarchistické a antifašistické komunitě. V roce 2003 byl jedním ze zakládajících členů hardcorové skupiny Sandinista! a o dva roky později se stal členem Distress. Naonacisty byl zraněn také jeho přítel „Zgibov“, který je v současné době v nemocnici a jeho stav je naštěstí stabilizován. (více)

Zemřel Sidney Solomon

V pondělí 1. března zemřel v New Yorku ve věku 92 let dlouholetý anarchista Sidney Solomon. Sidney Solomon se narodil se 8. prosince 1911 v běloruském městě Pogost. Jeho otec se živil jako holič a pomáhal židovským chlapcům, prchajícím z carské armády. Kvůli… (více)

Antifa demo v Bialystoku

Asi 150 anarchistů se sešlo v sobotu 15. března, aby protestovali proti válce v Iráku a fašistickým aktivitám v bialystockém regionu. Trasa průvodu vedla kolem nazi-obchodu, kde bylo napadeno několik přítomných neonacistů, silná policejní asistence je však uchránila větší újmy. Na průvod potom vrhli… (více)

Ultrapravica vo Francúzsku na vzostupe

Vo víkendových voľbách vo Francúzsku sa zrodilo nemilé prekvapenie. Kandidát krajnej pravice Jean-Marie Le Pen obsadil v prvom kole prezidentských volieb druhé miesto za Jacquesom Chiracom s počtom hlasov cca. 4 800 000! A aká je jeho politika? Extrémna, xenofobná a neonacistická - na… (více)

Stránkování

 

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Iniciativu Za barem

26. 10. 2019, Praha

Klasická sobotní lidovka, kde se můžete dozvědět více o nově vzniklé skupině Za barem, dobře se najíst a přispět na zajímavý projekt. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)