Anarchistická federace

Filtry: Historie, Osobnosti, Ze světa

Pierre Joseph Proudhon (1809 - 1865)

Francouzský socialista a teoretik anarchismu, první kdo se sám nazval býti anarchistou. Proslul spisem Co je vlastnictví 1844 - 45 přijal některé idee mladohegelovců. Zavrhoval organizovaný třídní boj i stát, odmítal jakoukoli autoritu; později korigoval svůj anarchismus projektem decentralizované a federalizované společnosti tzv. proudhonismus… (více)

Jones Mother (1830 - 1930)

Mother Jones byla jednou z nejpůsobivějších postav amerického dělnického hnutí. Narodila se roku 1830 a žila ve zdraví dobrých devadesát let, byla osobou široko známou a váženou mezi dělnickými skupinami po celých Spojených státech. V mládí našla po ztrátě manžela a dítěte díky epidemii… (více)

Sebastien Faure (1858 - 1942)

Auguste Louis Sebastien Faure se narodil v Saint-Etienne v silně katolické měšťácké rodině. Získal vzdělání v řádové škole u jezuitů,měl se stát misionářem. Po čase však stratil víru v Boha a otcově smrti misionářské záměry rád opustil a snažil se věnovat obchodu. Po… (více)

Stránkování

 
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)