Anarchistická federace

Filtry: Represe, Práce (2)

Ukrajina: Solidaritu se stíhanými aktivisty

AndrejDňa 15. septembra sa bude konať súd s bratmi Andrejom a Sergejom Movchanovcami, členmi študentskej odborovej organizácie Priama akcia a iniciatívy Zachráňme starý Kyjev. Obaja čelia obvineniu z výtržníctva za to, že rozobrali plot okolo nelegálnej a neželanej stavby komplexu kostola, garáží a obchodných… (více)

Argentina, Bariloche: Proposťte M. A. Mansilla!

Miguel Angel Mansilla (28) je aktivní anarchista z Hnutí nezaměstnaných dělníků (MTD) ze čtvrti „Druhého dubna“ na předměstí města Bariloche v Argentině. Byl jedním z mladíků, kteří tvořili MALO (Anarchistické hnutí osvobození pracujících). Protože MALO bylo organizované, nepřestávalo být problémem pro místní vládu. Tato… (více)

Polský anarchista odsouzen za šíření novin

Polský anarchista Dominik S. (25) byl odsouzen na 6 měsíců s dvouletou podmínkou za nabádání k sabotáži. Toho se měl dopustit šířením novin "Dokař" mezi spolupracovníky z řad přístavních dělníků. Anarchista se hájil tím, že informoval dělníky o možnostech obrany jejich práv. Navrhovanou pokutu… (více)

Poznaň: represe proti odborářům

V poznaňské pobočce švýcarské firmy Sulzer Chemtec se pracující pokusili bránit svá práva založením odborů. V únoru 2002 vznikla mezi dělníky tzv. Konfederacja Pracy. Ještě ten samý den byl propuštěn předseda této odborové skupiny Rafal Jackowiak. Druhý den svolal šéf firmy Andrzej Lyko setkání… (více)

Stránkování

 
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)