Anarchistická federace

Filtry: Represe, Ze světa, Ekologie

Turecko: Represe vůči Ecotopii

Policie se pokusila vyklidit tábor Ecotopia, jenž letos probíhá poblíž Synopy v Turecku. Účastní se ho asi 70 lidí. Policie se v táboře objevila již v pátek 22. srpna a vyhrožovala účastníkům Ecotopie. Policie jim dala ultimátum, aby opustili tábor do soboty. Již ve… (více)

Eko-aktivista Michael Sykes odsouzen v USA

Michael Sykes u souduMichael Sykes byl 7.srpna odsouzen soudem v Monroe County na 4-10 let vězení za podpálení a úmyslné ničení majetku. Prokuratura navrhovala mnohem vyšší trest. Michael bude muset rovněž zaplatit odškodné, které soud ohodnotil na 200-400 tisíc dolarů. Michael je teprve… (více)

Martin Balluch na umělé výživě

Prezident VGT Austria DDr. Martin Balluch je v současné době na umělé výživě ve vězeňském nemocničním křídle Wien Josefstadt. Od 21. května 2008 drží hladovku na protest proti svévolnému útoku policie.Jedná se o dočasné vězeňské opatření, které má Martinovi zajistit výživu v období… (více)

Protest proti razii na ochránce zvířat v Rakousku

Zhruba dvacet lidí, patnáct uniformovaných, deset "tajných" policistů a za rohem schované dva tranzity těžkooděnců se v pondělí po šestnácté hodině zúčastnilo protestu proti policejní razii na rakouské ochránce zvířat před rakouským velvyslanectvím v Praze.ProtestOrganizátor akce Michal Kolesár obvinil v projevu rakouské bezbečnostní… (více)

USA, Soud shledal Erica McDavida vinným

Po rokování, které trvalo 11 hodin, shledala porota federálního soudu Erica McDavida vinným ze spiknutí proti vládním a dalším zařízením jako součásti eko-teroristického boje. Rozsudek byl vynesen pozdě odpoledne ve čtvrtek 27. září soudem, který se odvolával zejména na svědectví tajné informátorky, jež pracovala… (více)

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (3)

28. 11. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)