Anarchistická federace

Filtry: Ekologie (26)

Pěkná degenerace Sedmé generace

Jak se staví ekologické nevládní organizace ke vstupu do EU? Poslední číslo časopisu Hnutí duha Sedmá generace nám dává částečnou odpověď. Stěžejní materiál této nadstátní nevládní organizace ohledně vstupu Česka do EU je plný manipulací, jemných narážek, ale co je hlavní, nejvýznamnější výhrady k EU z ekologického úhlu pohledu zcela chybí... (více)

Najdi si svého mutanta!

Jaro je v plném proudu. A sním i čas nadstátních korporací podnikajících v oboru geneticky modifikovaných potravin. I u nás v Česku totiž existují experimentální pole, kde tyto korporace v běžných podmínkách na nikterak nechráněných místech vysazují své geneticky upravené (GM) plodiny. To s sebou nese hned několik významných rizik – volné pěstování GM rostlin, byť „experimentálně,“ v malém množství, není ničím jiným než gigantickým pokusem na životním prostředí. Pokusem, který ohrožuje nás všechny dosud nevídaným způsobem. (více)

Zlín: JÍDLO MÍSTO ZBRANÍ!

Každý první pátek v měsíci (začínáme 7.2.) bude místní skupina NESEHNUTÍ Zlín zadarmo rozdávat teplé jídlo potřebným, tzn. lidem žijícím na ulici. Místo: Zlín-autobus. nádraží Termín: Každý první pátek v měsíci od 12:00-15:00 Jídlo místo zbraní (FOOD NOT BOMBS) je volné… (více)

Zaujímavý samosprávny ekoprojekt v Španielsku

Skupiny ľudí z rôznych krajín sa spojili, aby vytvorili medzinárodný priestor pre vzdelávanie, výmenu a experimentáciu v oblasti organického pôdohospodárstva, trvalo udržateľného lesného hospodárstva, obnoviteľných energií, telekomunikácií, sociálnych vzťahov, ekonomiky, politiky a jazykov. Tento priestor by nám mal pomôcť posilniť naše schopnosti kooperácie a… (více)

Sporná rekonstrukce parku na pražské Kampě

Malostranský park Kampa patří k tradičním odpočinkovým místům Pražanů. Je vyhledáván zejména rodinami s dětmi, studenty, mladými nekonformními lidmi, hippies, ale i umělci, a v neposlední řadě i turisty, protože park poskytuje velmi pěkné pohledy na Vltavu a Karlův most. Park je rovněž znám… (více)

Stránkování

 
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy